👽hayley👽 has logged 24 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Selma

Selma

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry