RSS feed for Josh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Judge

The Judge

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Machine

The Machine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Insurgent

Insurgent

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry