Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Duel at Diablo

Duel at Diablo

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cynic, the Rat & the Fist

The Cynic, the Rat & the Fist

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Devil Worship: The Rise of Satanism

Devil Worship: The Rise of Satanism

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Day of the Crows

The Day of the Crows

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Creepy

Creepy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Four of the Apocalypse

Four of the Apocalypse

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Helter Skelter

Helter Skelter

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nina Forever

Nina Forever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Serbian Epics

Serbian Epics

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ninja Wars

Ninja Wars

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Man Who Was Superman

A Man Who Was Superman

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rats

Rats

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Visitors from the Galaxy

Visitors from the Galaxy

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Genocyber

Genocyber

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ardennes

The Ardennes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Barber

The Barber

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry