Terése has logged 42 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
American Reflexxx

American Reflexxx

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Early Works

Early Works

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Macabre

Macabre

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feast

Feast

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tracks

Tracks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The She-Butterfly

The She-Butterfly

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Sweet Movie

Sweet Movie

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bunny Game

The Bunny Game

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Canal

The Canal

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Exam

Exam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Young and Healthy as a Rose

Young and Healthy as a Rose

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

Love Affair, or the Case of the Missing Switchboard Operator

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Dog

Red Dog

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Them

Them

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
R100

R100

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dillinger Is Dead

Dillinger Is Dead

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The 7th Dwarf

The 7th Dwarf

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hanzo the Razor: Who's Got the Gold?

Hanzo the Razor: Who's Got the Gold?

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angel

Angel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry