• Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • Heaven Knows What

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Jiro Dreams of Sushi

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Gomorrah

    ★★★★

  • Speed Racer

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★★

  • Click

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Scooby-Doo and the Alien Invaders

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Outer Space

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Fargo

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • How to Get Ahead in Advertising

    ★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Raising Arizona

    ★★★★

  • True Stories

    ★★★★★

  • Mishima: A Life in Four Chapters

    ★★★★★

  • The Thing

    ★★★★★