Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
Read prior review Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Edit this entry  
14
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
05
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
03
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
Edit this entry  
02
Repo Man

Repo Man

1984
×
Edit this entry  
27
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wings

Wings

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minority Report

Minority Report

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Boy 7

Boy 7

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Automat

The Automat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Police Story

Police Story

1985
×
Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
Edit this entry  
21
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Merlin

Merlin

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
Edit this entry  
15
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
The Journey of Natty Gann

The Journey of Natty Gann

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Dragonslayer

The Last Dragonslayer

2016
×
Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
Read prior review Edit this entry  
28
Slumberland

Slumberland

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Moon

Moon

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read prior review Edit this entry  
05
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
09
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Anastasia

Anastasia

1997
×
Read the review Edit this entry