Sort by

marsh boy has logged 658 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
High and Low

High and Low

1963
×
★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
23
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
½
Edit this entry  
21
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
20
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★½
Edit this entry  
19
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★½
Edit this entry  
19
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
19
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
18
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
18
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Sarah Vaccine

The Sarah Vaccine

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★½
Edit this entry  
05
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
½
Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
½
Edit this entry  
03
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry