Sort by

marsh boy has logged 100 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gia

Gia

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quinoa

Quinoa

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★
Edit this entry  
27
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Edit this entry  
26
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★
Edit this entry  
25
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★½
Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★
Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
½
Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★½
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★
Edit this entry  
21
Adam's Rib

Adam's Rib

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
M

M

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★½
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
½
Edit this entry  
19
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
18
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★
Read the review Edit this entry