Tommy has logged 56 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
Edit this entry  
30
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Edit this entry  
30
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
Edit this entry  
30
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
Edit this entry  
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★½
Edit this entry  
29
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
Edit this entry  
29
Adventure in Sahara

Adventure in Sahara

1938
×
Edit this entry  
29
Captain Voyeur

Captain Voyeur

1969
×
Edit this entry  
29
Body Bags

Body Bags

1993
×
Edit this entry  
28
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Edit this entry  
28
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
Edit this entry  
28
Zotz!

Zotz!

1962
×
★★
Edit this entry  
28
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
Edit this entry  
28
The Addiction

The Addiction

1995
×
Edit this entry  
28
Maniac

Maniac

1980
×
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Muscle

Muscle

1989
×
Read the review Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail in LEGO

Monty Python and the Holy Grail in LEGO

2001
×
Edit this entry  
23
The Stuff

The Stuff

1985
×
Edit this entry  
20
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
Edit this entry  
19
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
Edit this entry  
15
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
Edit this entry  
14
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Hate Me

She Hate Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Da Sweet Blood of Jesus

Da Sweet Blood of Jesus

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl 6

Girl 6

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clockers

Clockers

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
New York New York

New York New York

2020
×
Edit this entry  
06
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
Edit this entry  
05
4 Little Girls

4 Little Girls

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kobe Doin' Work

Kobe Doin' Work

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry