Sort by

kenzie has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
13
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Necktie

The Necktie

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
Tough Guise 2

Tough Guise 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
Edit this entry  
08
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eddie Murphy: Delirious

Eddie Murphy: Delirious

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elephant

Elephant

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sitter

The Sitter

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry