• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

  • F9

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Between the World and Me

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • The Half of It

  • Extraction

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Sense, Sensibility & Snowmen

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saria

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½