• Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Silent Sea

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Blood Quantum

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La La La

    ★★★★★

  • Night Hunter

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Marvel's The Defenders

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★