• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • All Together Now

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Good Omens

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Princess Switch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Banana Split

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • The Girl Allergic to Wi-Fi

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

    ★★★★