• Cherry

  • A Quiet Place Part II

  • There Comes a Knocking

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • The Silence

  • Shazam!

    ★½

  • Pet Sematary

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Honey Boy

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Mile 22

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

  • Pitch Perfect 3

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Tigers Are Not Afraid

  • 1922

  • The Ritual

    ★½

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

  • Veronica

  • Logan Lucky

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • Hot Summer Nights

  • The Disaster Artist

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Super Dark Times

  • Fences

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Amanda Knox

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • A Monster Calls

    ★★★

  • Arrival