Sort by

Adam has logged 12 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
Read the review Edit this entry  
01
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
Read the review Edit this entry