• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★½

  • The Manor

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Shelter in Place

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • 7 Prisoners

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • 9/11: Life Under Attack

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Superhost

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Seance

    ★★★½

  • The Djinn

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Midwife

    ½

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Unholy

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Gaia

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Son

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★★½