Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Edit this entry  
10
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★½
Edit this entry  
10
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Edit this entry  
09
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
31
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dexter: New Blood

Dexter: New Blood

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★
Edit this entry