Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
16
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pet Graveyard

Pet Graveyard

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry