• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Aftermath

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ½

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Oslo

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • The War Below

    ★★★

  • Doors

    ½

  • Yes Day

    ★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Audrey

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Ethos

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • All My Life

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Flashback

    ★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Black Box

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Girl

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Honest Thief

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★½