• All Too Well: The Short Film

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Being James Bond

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Annette

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Happiest Season

    ½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Enola Holmes

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Devs

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Persian Lessons

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★