Arash has logged 143 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★½
Edit this entry  
02
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★
Edit this entry  
21
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★½
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
23
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry