Arash has logged 15 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
10
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry