Sort by

Alison has logged 29 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Singles

Singles

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read prior review Edit this entry  
17
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pump Up the Volume

Pump Up the Volume

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Explorers

Explorers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry