RSS feed for Archie
  • Trolls World Tour

    ★½

  • 096

    ★★½

  • Taxi!

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • Lamp Life

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★

  • Wind

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★½

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Fit Model

    ★★★★

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Fractured

    ★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Corporate Monster

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Float

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Drop

    ★★★½

  • Elephant in the Room

    ★★★½

  • Hair-Jitsu

    ★★½

  • Lightning in a Bottle

    ★★½

  • The Race

    ★★

  • Lucky Toupée

    ★★★

  • Lazy Susan

    ★★★★

  • Fetch

    ★★★

  • Zenith

    ★★★½

  • Downtown

    ★★★½

  • Puddles

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • In Sound, We Live Forever

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Whalebone Box

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ½

  • Flower in the Mirror

    ★★★½

  • Just a Thought

    ★★★