Arco has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry