• X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Death to 2020

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Zola

  • His House

    ★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

    ★★

  • Beautiful Boy

  • Suspiria

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Dude

  • Happy Anniversary

    ★½

  • A Quiet Place

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★½

  • Coco

  • Creep 2

    ★½

  • Stronger

    ★★★★