Sort by

sans has logged 97 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Edit this entry  
18
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Edit this entry  
11
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★
Edit this entry  
09
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
09
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Edit this entry