Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mascots

Mascots

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
20
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Butt Has a Fever

My Butt Has a Fever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kapture: Locust

Kapture: Locust

2018
×
Edit this entry  
19
Kapture: Fluke

Kapture: Fluke

2017
×
Edit this entry  
19
Gdansk

Gdansk

2017
×
Edit this entry  
19
Adam: The Prophet

Adam: The Prophet

2017
×
Edit this entry  
19
Adam: The Mirror

Adam: The Mirror

2017
×
Edit this entry  
18
Bad President - All My Sh*t

Bad President - All My Sh*t

2017
×
Edit this entry  
18
Bad President - Oil Spill

Bad President - Oil Spill

2017
×
Edit this entry  
18
Zygote

Zygote

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
God: Serengeti

God: Serengeti

2017
×
Edit this entry  
18
God: City

God: City

2018
×
Edit this entry  
18
Cooking with Bill: Sushi

Cooking with Bill: Sushi

2017
×
Edit this entry  
18
Cooking with Bill: Smoothie

Cooking with Bill: Smoothie

2017
×
Edit this entry  
18
Cooking with Bill: PrestoVeg

Cooking with Bill: PrestoVeg

2017
×
Edit this entry