Areef has logged 360 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dhamaka

Dhamaka

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Accidental Detective 2: In Action

The Accidental Detective 2: In Action

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Found

Found

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Meenakshi Sundareshwar

Meenakshi Sundareshwar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mr & Mme Adelman

Mr & Mme Adelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love Me If You Dare

Love Me If You Dare

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Passage

The Great Passage

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
See You Up There

See You Up There

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nona

Nona

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gon, The Little Fox

Gon, The Little Fox

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An Impossible Love

An Impossible Love

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Asrama Dara

Asrama Dara

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
C'est la vie!

C'est la vie!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Malediction

The Malediction

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Day 40

Day 40

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Upcoming Summer

Upcoming Summer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Detak

Detak

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A World Without

A World Without

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Maid

Maid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Accidental Detective

The Accidental Detective

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friendzone

Friendzone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wedding Partner

Wedding Partner

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry