RSS feed for Ben

Ben has logged 38 entries for films during March 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fear(s) of the Dark

Fear(s) of the Dark

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Faster

Faster

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Switch

Switch

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Michael

Michael

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Darkness

In Darkness

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hell House

Hell House

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
In a Better World

In a Better World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No End in Sight

No End in Sight

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trekkies

Trekkies

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
The Vulture

The Vulture

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Carter

John Carter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tabloid

Tabloid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paul

Paul

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gamer

Gamer

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beaver

The Beaver

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
TT3D: Closer to the Edge

TT3D: Closer to the Edge

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
03
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rampart

Rampart

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry