Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man with the Gun

Man with the Gun

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stockholm

Stockholm

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Run This Town

Run This Town

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Family

Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman's Secret

A Woman's Secret

1949
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Jesus Rolls

The Jesus Rolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Family First

Family First

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Desperados

Desperados

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Outlaw

Day of the Outlaw

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Humor Me

Humor Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Days of American Crime

The Last Days of American Crime

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Short & Curlies

The Short & Curlies

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry