Sort by

Ari has logged 122 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Silver Jew

Silver Jew

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Harvest

The Harvest

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trolls

Trolls

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Emelie

Emelie

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Too Late

Too Late

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Judge

The Judge

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Due Date

Due Date

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Liebelei

Liebelei

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Picture of You

A Picture of You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Female Vampire

Female Vampire

1973
×
Read the review Edit this entry  
13
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sabotage

Sabotage

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kid Galahad

Kid Galahad

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marked Woman

Marked Woman

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Am Wrath

I Am Wrath

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Oculus

Oculus

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sans rires

Sans rires

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Storks

Storks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Trust

The Trust

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dead Man's Bluff

Dead Man's Bluff

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Nerdland

Nerdland

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Panic in the Streets

Panic in the Streets

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Edit this entry  
17
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The American Side

The American Side

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cash Only

Cash Only

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry