Sort by

ari 💫 has logged 31 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★½
Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
½
Read the review Edit this entry