• Squid Game

  • Luca

  • Bo Burnham: Inside

  • North Hollywood

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • We Are Who We Are

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • I May Destroy You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

  • Zola

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • The King

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

  • Premature

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Pine

  • Green Book

  • mid90s

  • The Hate U Give

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Cam

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Dude

    ★★