arianna has logged 58 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Analyze This

Analyze This

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
Read the review Edit this entry  
18
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
Pine

Pine

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepover

Sleepover

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One & Two

One & Two

2015
×
★★
Read the review Edit this entry