Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Phoenix

Phoenix

1998
×
★★
Edit this entry  
07
Pennywise: The Story of IT

Pennywise: The Story of IT

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★½
Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Old School

Old School

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Blow

Blow

2001
×
★★
Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Edit this entry  
19
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★
Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★
Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blue Chips

Blue Chips

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Not Fade Away

Not Fade Away

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Entourage

Entourage

2015
×
Read the review Edit this entry  
04
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Boys from Brazil

The Boys from Brazil

1978
×
Read the review Edit this entry  
02
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★½
Edit this entry  
30
The Gringo Papi

The Gringo Papi

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Red Hot Chili Peppers: Live from the Basement

Red Hot Chili Peppers: Live from the Basement

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
We're No Angels

We're No Angels

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
18
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★
Edit this entry  
17
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★½
Edit this entry  
15
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Edit this entry  
12
Balls Out: Gary the Tennis Coach

Balls Out: Gary the Tennis Coach

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry