RSS feed for Aaron

Aaron has logged 74 entries for films released in the 2000s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phish: Bittersweet Motel

Phish: Bittersweet Motel

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Omen

The Omen

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★½
Read the review Edit this entry