RSS feed for Aaron

Aaron has logged 111 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Classic Albums: Rush - 2112 & Moving Pictures

Classic Albums: Rush - 2112 & Moving Pictures

2010
×
Edit this entry  
16
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Changeland

Changeland

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Between Me and My Mind

Between Me and My Mind

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry