Sort by

Aaron has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An American Crime

An American Crime

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cool Hand Luke

Cool Hand Luke

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Santa Buddies

Santa Buddies

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Woodcock

Mr. Woodcock

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Westworld

Westworld

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pieces

Pieces

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Brewster's Millions

Brewster's Millions

1985
×
Read the review Edit this entry  
09
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★
Read the review Edit this entry