Sort by

Aaron has logged 419 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All I Can Say

All I Can Say

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
30
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Clean and Sober

Clean and Sober

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Ricochet

Ricochet

1991
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Velveteen Rabbit

The Velveteen Rabbit

×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nashville

Nashville

1975
×
Read the review Edit this entry  
16
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gotti

Gotti

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Comedy Store

The Comedy Store

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Belushi

Belushi

2020
×
Edit this entry  
13
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Chamber

The Chamber

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry