RSS feed for Aaron

Aaron has logged 53 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of the House

Man of the House

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Shocking Dark

Shocking Dark

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Edit this entry