RSS feed for Aaron

Aaron has logged 97 entries for comedy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Best of Times

The Best of Times

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planes

Planes

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bulletproof

Bulletproof

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of the House

Man of the House

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Larger than Life

Larger than Life

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The King of Comedy

The King of Comedy

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
29
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry