RSS feed for Aaron

Aaron has logged 139 entries for dramatic films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Changeland

Changeland

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry