RSS feed for Aaron

Aaron has logged 51 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For Love or Money

For Love or Money

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grateful Dead: So Far

Grateful Dead: So Far

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hook

Hook

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Backdraft

Backdraft

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rounders

Rounders

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Home of Our Own

A Home of Our Own

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry