RSS feed for Aaron

Aaron has logged 68 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grateful Dead: Truckin Up to Buffalo

Grateful Dead: Truckin Up to Buffalo

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

Joni Mitchell - Both Sides Now: Live at the Isle of Wight Festival 1970

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phish: Bittersweet Motel

Phish: Bittersweet Motel

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Never Hike Alone

Never Hike Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

Don't Break Down: A Film About Jawbreaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Can't Stand Losing You: Surviving The Police

Can't Stand Losing You: Surviving The Police

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rush: Beyond the Lighted Stage

Rush: Beyond the Lighted Stage

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry