RSS feed for Arielrocks5

Arielrocks5 has logged 486 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Talk! with Brian Palmer

Late Talk! with Brian Palmer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
I Needed Color

I Needed Color

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Barney's Great Adventure

Barney's Great Adventure

1998
×
Edit this entry  
07
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fast and Furry-Ous

Fast and Furry-Ous

1949
×
Edit this entry  
05
Drip-Along Daffy

Drip-Along Daffy

1951
×
Read the review Edit this entry  
05
Long-Haired Hare

Long-Haired Hare

1949
×
Edit this entry  
05
Bunker Hill Bunny

Bunker Hill Bunny

1950
×
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen 2: Even Better

Frozen 2: Even Better

×
Read the review Edit this entry  
31
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry