Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Death

A Simple Death

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Earth

Earth

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Interrogation

Interrogation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destiny

Destiny

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dream Lover

Dream Lover

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stay

Stay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Island

Fear Island

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hole

The Hole

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Orpheus Underground

Orpheus Underground

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
White Palace

White Palace

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruel Intentions 2

Cruel Intentions 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter's Seduction

The Babysitter's Seduction

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blue Light

The Blue Light

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
U Turn

U Turn

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dancing in the Rain

Dancing in the Rain

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Intruders

Intruders

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Agitators

The Agitators

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twentynine Palms

Twentynine Palms

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry