ariler has logged 47 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Plan B

Plan B

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry