Austin has logged 292 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Incredible Hulk

The Trial of the Incredible Hulk

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
The Incredible Hulk Returns

The Incredible Hulk Returns

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Turkish for Beginners

Turkish for Beginners

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meru

Meru

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Army

Red Army

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The White Balloon

The White Balloon

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Death

The Little Death

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Leisure Class

The Leisure Class

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eisenstein in Guanajuato

Eisenstein in Guanajuato

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry