• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Caliphate

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★

  • Point Blank

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Good Omens

  • Rim of the World

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Wonder Park

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Windstorm 4

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Free Rein: Valentine's Day

    ★★

  • Polar

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mirage

    ★★½